Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

gg.bn napsal(a):

Prosím dodržujte a apelujte na lidi ať striktně dodrzuji nařízení vlády,opravdu tady konci sranda. Toto je předposlední eskalace omezení. Poslední bude v případě nezlepseni situace totální zmrazení ekonomiky a zákaz vychazeni.

Jen pro info tahle blbá doba bude trvat dle optimistickych predikci do roku 2022 je tedy opravdu pouze na nás jak další téměř 2 roky strávíme.

Máme na výběr:buď zavřený doma, nákup potravin, práce a radikální zchudnuti nebo budeme dělat co máme a budeme žít jakžtakž normální život.

Bohužel dle průzkumu je cca 30% lidi situace lhostejná. Přiznejme si, že se svět změnil. 

Vláda by už dávno měla sedět v lochu v Jáchymově a kutat kladivem uran.

0 Citovat

Je otázka, zda se s tím dá vůbec něco dělat. Myslím, že do Vánoc na tom budeme všichni minimálně v Evropě stejně.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

[citace="gg.bn"]

Prosím dodržujte a apelujte na lidi ať striktně dodrzuji nařízení vlády,opravdu tady konci sranda. Toto je předposlední eskalace omezení. Poslední bude v případě nezlepseni situace totální zmrazení ekonomiky a zákaz vychazeni.

Jen pro info tahle blbá doba bude trvat dle optimistickych predikci do roku 2022 je tedy opravdu pouze na nás jak další téměř 2 roky strávíme.

Máme na výběr:buď zavřený doma, nákup potravin, práce a radikální zchudnuti nebo budeme dělat co máme a budeme žít jakžtakž normální život.

Bohužel dle průzkumu je cca 30% lidi situace lhostejná. Přiznejme si, že se svět změnil. 

Vláda by už dávno měla sedět v lochu v Jáchymově a kutat kladivem uran.

[/citace]

Jistě, a co to mění na dnešním průser? 

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Je otázka, zda se s tím dá vůbec něco dělat. Myslím, že do Vánoc na tom budeme všichni minimálně v Evropě stejně.

Obecně da v rámci toho aby nebyl lockdown. Stačí striktně dodržovat nošení respiratoru ( dnes stojí pár korun a dá se víckrát použít nez rouška s mnohem větší účinnosti, opravdu rouska pod nosem nestaci), rozestupy, zvýšenou hygienu a neshlukovat se ve větším množství to je prevence která nic nestoji a dodržování je tragické.

Pak následuje prevence, která se bude dodržovat a bude to sakra dráha záležitost pro všechny....

0 Citovat

Jaaj gg.bn ale tu nie si v Japonsku, ale vo východnej Európe, kde vychcať so štátom je cnosť:)

0 Citovat

Neviděl bych to tak černě. Až začnou lidé umírat po větších stovkách denne, tak i část těchto blbů změní názor. Část bohužel nikoliv, protože jim to jejich IQ jednoduše nedovolí. Škoda, že kvůli tomu budou umírat lidé a často i v okolí těchto odpíračů a fakérů. Zrovna dneska jsem potkal maníka, co mu včera umřel otec na Covid. Trošku nadváha, trošku cukrovka a za pár dnů po zjištění Covidu už tam je.

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]

[citace="gg.bn"]

Prosím dodržujte a apelujte na lidi ať striktně dodrzuji nařízení vlády,opravdu tady konci sranda. Toto je předposlední eskalace omezení. Poslední bude v případě nezlepseni situace totální zmrazení ekonomiky a zákaz vychazeni.

Jen pro info tahle blbá doba bude trvat dle optimistickych predikci do roku 2022 je tedy opravdu pouze na nás jak další téměř 2 roky strávíme.

Máme na výběr:buď zavřený doma, nákup potravin, práce a radikální zchudnuti nebo budeme dělat co máme a budeme žít jakžtakž normální život.

Bohužel dle průzkumu je cca 30% lidi situace lhostejná. Přiznejme si, že se svět změnil. 

Vláda by už dávno měla sedět v lochu v Jáchymově a kutat kladivem uran.

[/citace]

Jistě, a co to mění na dnešním průser? 

[/citace]

 

Dnešní průser? Co tím myslíš?

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

[citace="gg.bn"]

[citace="Vlastimil B."]

[citace="gg.bn"]

Prosím dodržujte a apelujte na lidi ať striktně dodrzuji nařízení vlády,opravdu tady konci sranda. Toto je předposlední eskalace omezení. Poslední bude v případě nezlepseni situace totální zmrazení ekonomiky a zákaz vychazeni.

Jen pro info tahle blbá doba bude trvat dle optimistickych predikci do roku 2022 je tedy opravdu pouze na nás jak další téměř 2 roky strávíme.

Máme na výběr:buď zavřený doma, nákup potravin, práce a radikální zchudnuti nebo budeme dělat co máme a budeme žít jakžtakž normální život.

Bohužel dle průzkumu je cca 30% lidi situace lhostejná. Přiznejme si, že se svět změnil. 

Vláda by už dávno měla sedět v lochu v Jáchymově a kutat kladivem uran.

[/citace]

Jistě, a co to mění na dnešním průser? 

[/citace]

 

Dnešní průser? Co tím myslíš?

[/citace]

Tím myslím situaci jaká momentálně je 

0 Citovat

Osobně si myslím, že je nejvyšší čas opustit coronaland a naordinovat si aspoň dvouměsíční home office v nějaké zemi, kam nás ještě pustí bez testu na COVID-19. Ono nejde o samotný test, ale o to, aby ho stihli včas udělat... Ideální kandidáti: Portugalsko, Španělsko a Bulharsko (ale poslední Varna z Prahy letí v pátek).

EDIT: Mám psa, tak neletím a budu si to užívat z první řady...

0 Citovat

[/citace]

Ty vyšší stovky mrtvých budou velmi brzy, aktuální grafy jsou tragicky. Ma práce v podstatě skončila už není co vymyslet... 

[/citace]

To já vím a nemám před sebou ani grafy. Je to poměrně jednoduchá matematika. Jen člověk musí započítat zpoždění v umírání nakažených. Teď umírají pacienti, co se nakazili většinou před 14 dny nebo ještě dřív. Stačí mrknout, kolik tam bylo zachycených nemocných denně, a kolik jich umírá dnes a srovnat s dnešními 15-16 tis na které dnes útočime a hned je vcelku jasné, kolik bude asi mrtvých denně za 14 dnů. A to jsem ani nezohledníl, že stoupá procento nakažených důchodců, což jistě nebude zrovna pozitivní. 

 

0 Citovat

Tohle je myslím dobrá ukázka, že i průser se dá zvládnout. Tlustá křivka Izrael, my a Belgie jsme ty momentálně nejvyšší. Když se podíváte, jaká opatření byla v Izraeli, tak Bureš s plukovníkem moc možností neměli. Neomlouvám je, jen konstatuji...


fb-img-1603313177760.jpg

0 Citovat

To, jak velký průser tu máme, hezky ilustruje tento oficiální graf.

Ukazuje počet nakažených za poslední týden v přepočtu na 100.000 obyvatel. A když v grafu je číslo 1000, znamená to 1% populace. A např. okres Zlín má přes 1000. A málokteré místo v ČR má pod 400. A k tomu skutečná čísla budou několikanásobně větší, protože trasování už dávno nefunguje, neboť máme 1/3 pozitivních všech testů, co se udělají. Obvykle to bývá 0,5-3%.

EDIT: Ještě doplnění - celkových nakažených, ať už aktuálně nebo historicky je v daných okresech více, jelikož toto jsou čísla jen za poslední týden (!)


vir.jpg

0 Citovat

Ja s tím problém nemám. Snad jen s tím, že to nechali dojít tak daleko. To, že to muselo přijít, bylo zřejmé už pěkných pár dní, ale Bureš ještě čekal na zázrak nebo co, který jaksi nepřišel. A za to mohou zcela určitě. Vidím, že teda Izrael ještě pořádně trumfneme, páč naše počty budou nějaký ten den řádně stoupat. No Babiš bude opět nejlepší. To už je teď jisté.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ty vyšší stovky mrtvých budou velmi brzy, aktuální grafy jsou tragicky. Ma práce v podstatě skončila už není co vymyslet... 

[/citace]

To já vím a nemám před sebou ani grafy. Je to poměrně jednoduchá matematika. Jen člověk musí započítat zpoždění v umírání nakažených. Teď umírají pacienti, co se nakazili většinou před 14 dny nebo ještě dřív. Stačí mrknout, kolik tam bylo zachycených nemocných denně, a kolik jich umírá dnes a srovnat s dnešními 15-16 tis na které dnes útočime a hned je vcelku jasné, kolik bude asi mrtvých denně za 14 dnů. A to jsem ani nezohledníl, že stoupá procento nakažených důchodců, což jistě nebude zrovna pozitivní. 

 

[/citace]

V kostce to pro soukromý odhad může stačit, jinak pro co nejpřesnější odhad je tam těch vstupu víc. Co je ale mnohem více znepokojující jsou budouci odhady počtu nakažených, neklesejici R ,nakazenost zdravotního personálu,kapacita lůžek ,nedostatek lékařů a sester atd. ..to vše bez zohledneni vyčerpaní zdravotniho personálu, dnešního dávového sílenství v obchodních centrech, protestu v Praze, rocniho období atd.. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ja s tím problém nemám. Snad jen s tím, že to nechali dojít tak daleko. To, že to muselo přijít, bylo zřejmé už pěkných pár dní, ale Bureš ještě čekal na zázrak nebo co, který jaksi nepřišel. A za to mohou zcela určitě. Vidím, že teda Izrael ještě pořádně trumfneme, páč naše počty budou nějaký ten den řádně stoupat. No Babiš bude opět nejlepší. To už je teď jisté.

Můžu tě ujistit, že modely vývoje byly k dispozici v červenci. Bohužel byly  presne

0 Citovat

Chapu chapu. Shrnu to. Jsme v řiti. No na druhou stranu by měly začít postupně účinkovat restrikce zavedené před týdnem respektive 10 dny, jestli teda mělo nějaký smysl je zavádět. Už se v tom neorientuju jak pořad říkají 14 dnů a mění to každým druhým den. Taky jak začne umírat víc lidí, tak lidi zalezou a budou mít strach. To společně s dnešními restrikcemi povede ke zlomeni křivky růstu, bohužel hádám, že to nastane za 2-3 týdny nejdříve a do té doby tu může klidně být 30 tis diagnostikovaných denně. Kolik to bude skutečně v populaci je věc jiná a z pohledu další vlny to je jistě pozitivní. To je ale tak to jediné pozitivní. Ty máš jistě přesnější čísla ale nemůžeš nám je sdělit, což je škoda. Možná je to ale lepší :-)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Chapu chapu. Shrnu to. Jsme v řiti. No na druhou stranu by měly začít postupně účinkovat restrikce zavedené před týdnem respektive 10 dny, jestli teda mělo nějaký smysl je zavádět. Už se v tom neorientuju jak pořad říkají 14 dnů a mění to každým druhým den. Taky jak začne umírat víc lidí, tak lidi zalezou a budou mít strach. To společně s dnešními restrikcemi povede ke zlomeni křivky růstu, bohužel hádám, že to nastane za 2-3 týdny nejdříve a do té doby tu může klidně být 30 tis diagnostikovaných denně. Kolik to bude skutečně v populaci je věc jiná a z pohledu další vlny to je jistě pozitivní. To je ale tak to jediné pozitivní. Ty máš jistě přesnější čísla ale nemůžeš nám je sdělit, což je škoda. Možná je to ale lepší :-)

Účinnost předchozích mirnych restrikci se již měla projevit!!! Místo toho máme ukázkovou exponenciálu. Proto jsem tu a nejen tady apeloval na lid:-) 

0 Citovat

 

[/citace]

Můžu tě ujistit, že modely vývoje byly k dispozici v červenci. Bohužel byly  presne

[/citace]

Mě ujišťovat nemusíš. Jen bych si přál, aby až bude po všem,to někdo vytáhl na světlo boží, aby bylo jasno, kdo za co může  či nemůže a na základě čeho se přijímala respektive nepřijímala opatření. Ale to jsem zřejmě velký optimista. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

 

Můžu tě ujistit, že modely vývoje byly k dispozici v červenci. Bohužel byly  presne

[/citace]

Mě ujišťovat nemusíš. Jen bych si přál, aby až bude po všem,to někdo vytáhl na světlo boží, aby bylo jasno, kdo za co může  či nemůže a na základě čeho se přijímala respektive nepřijímala opatření. Ale to jsem zřejmě velký optimista. 

[/citace]

Až se to přežene, tak si budou placat po ramenech, jak to nakonec dobře zvládla vláda a jak nás všechny zachránila.... Určitě neřeknou, že to pos.... Spíš by mi zajímalo jak to bude do budoucna. To to takhle bude vypadat 2x-3x do roka? Moje představa o cestování je trochu jiná, než do práce a na nákup...

0 Citovat

No já také nemyslel vládu :-). A zvykneš si. Ještě budeš nakonec rád, že můžeš aspon do té práce cestovat.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No já také nemyslel vládu :-). A zvykneš si. Ještě budeš nakonec rád, že můžeš aspon do té práce cestovat.

Asi tak.... Vrchol cestování bude dovolená v tržnici Sapa.... A ještě si budeme libovat jaká je to exotika....

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

[citace="niemandos"]

 

Můžu tě ujistit, že modely vývoje byly k dispozici v červenci. Bohužel byly  presne

[/citace]

Mě ujišťovat nemusíš. Jen bych si přál, aby až bude po všem,to někdo vytáhl na světlo boží, aby bylo jasno, kdo za co může  či nemůže a na základě čeho se přijímala respektive nepřijímala opatření. Ale to jsem zřejmě velký optimista. 

[/citace]

Až se to přežene, tak si budou placat po ramenech, jak to nakonec dobře zvládla vláda a jak nás všechny zachránila.... Určitě neřeknou, že to pos.... Spíš by mi zajímalo jak to bude do budoucna. To to takhle bude vypadat 2x-3x do roka? Moje představa o cestování je trochu jiná, než do práce a na nákup...

[/citace]

V první řadě si musíme říct, že zklidneni doby přijde nejdříve v roce 2022.

S nástupem vakcíny (která pořád není), se bude muset koupit ohromné množství (bude ji chtít celý svět), tudíž jako ČR asi nebudeme první na řadě. Nakonec se bude muset proockovat společnost, včetně těch co odmítnou (další zdržení). V tu chvíli bude problém vyřešen, pokud vir nějak nepředvídatelné nezmutuje a vlády začnou postupně omezovat restrikce, ale bude to vážně nejdřív v roce 22.

Teď k dotazu. Jak budeme do té doby žít záleží na nás. Bud budeme dodržovat STRIKTNE nošení respiratoru, rozestupy, zvýšenou hygienu, zdrzime se shlukovani, pak budeme žít aspoň trochu normálně (a vážně na toto nepotřebujeme vládu) s tím, že se bude situace průběžně korigovat za pomoci vládních rozhodnutí (např. zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti).Anebo budeme fungovat jako doteď, pak moc kvalitní život žít nebudeme.

Je důležité si říct, že na nemoc neexistuje lék, takže řešením je pouze prevence a pravence. v době míru si prostě žádna zapadni vláda nedovolí obětovat desetitisice zivotu. 

Ještě chci říct, že nejsem lékař, ekonom ani politik, ale dá se logickou dedukci předpokládat tato linka. 

0 Citovat

lma napsal(a):

Zítra má být pěkný počasí,tak si udělám na otočku výlet na Šumavu - na dlouho asi poslední....ten magor Prymula je šílenec bez zábran a tyjátr hned tak neskončí ..

Obávám se,že z cestovatelského hlediska bude rok 2021 ještě horší než ten letošní ..

Méé koza méé

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

V první řadě si musíme říct, že zklidneni doby přijde nejdříve v roce 2022.

S nástupem vakcíny (která pořád není), se bude muset koupit ohromné množství (bude ji chtít celý svět), tudíž jako ČR asi nebudeme první na řadě. Nakonec se bude muset proockovat společnost, včetně těch co odmítnou (další zdržení). V tu chvíli bude problém vyřešen, pokud vir nějak nepředvídatelné nezmutuje a vlády začnou postupně omezovat restrikce, ale bude to vážně nejdřív v roce 22.

Teď k dotazu. Jak budeme do té doby žít záleží na nás. Bud budeme dodržovat STRIKTNE nošení respiratoru, rozestupy, zvýšenou hygienu, zdrzime se shlukovani, pak budeme žít aspoň trochu normálně (a vážně na toto nepotřebujeme vládu) s tím, že se bude situace průběžně korigovat za pomoci vládních rozhodnutí (např. zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti).Anebo budeme fungovat jako doteď, pak moc kvalitní život žít nebudeme.

Je důležité si říct, že na nemoc neexistuje lék, takže řešením je pouze prevence a pravence. v době míru si prostě žádna zapadni vláda nedovolí obětovat desetitisice zivotu. 

Ještě chci říct, že nejsem lékař, ekonom ani politik, ale dá se logickou dedukci předpokládat tato linka. 

Podle mě trochu mylně předpokládáš, že tvoje vize "aspoň trochu snesitelného života" je snesitelná takto pro všechny. Aspoň ne pro konzumní rozežrance (jako já). Co má dělat mladý, dobře vydělávající single člověk v pražském bytě? Sedět a poctivě měsíce nikoho nevidět? Jak se má bavit? Kde má hledat smysl života, seberealizaci? Je spravedlivé, aby obětoval všechno, co ho v životě těší?

Spousta lidí si nechce vzít rok-dva života tím, že bude chodit z práce domů. Jasně, dá se to chvíli vydržet, ale jak dlouho?

Svět ale musí fungovat dál. Práce, obchody, omezené sociální vazby, cestování. 

Řešení nemám, ale asi by bylo zajímavé referendum lockdown vs promoření :) 

0 Citovat

Co by asi tak mohl dělat dobře vydělávající člověk? Nechodit ven a vydělávat ještě víc, aby bylo na rouskovne jako dárek pro důchodce - největší oběti této krize.

0